Loading
İlkelerimizi kurucularımız ve geçmişimizin köklerinden alıyoruz.
80'li yılların başında Behçet Canbaz ve üç oğlu tarafından inşaat şirketi olarak kuruldu.

CSG, 2018 yılına kadar, ortalama yaşı  7 yıl olan dökme yük gemisi filosu ile tahıl, demir cevheri, gübre, kömür ve diğer benzer yükler dahil olmak üzere toplam 156.000 DWT yük taşıma kapasitesini yönetmekte ve yıllık 2,2 milyon tonluk taşıma hacmine ulaşmaktadır.

Şirket, bilgi, deneyim ve özveriden oluşturulmuş  profesyonel ve verimli bir hizmet sunmak için sürekli çaba gösteren güçlü bir kadroya sahiptir. İlk önce güvenliğin sağlanması şirketin temel ve öncelikli ilkesidir ve şirket ISM'nin gereklerine uygun olarak sistemi sıkı ve sistemli bir şekilde üstlenir.
KURUCU BEHÇET CANBAZ
1926 yılında Bulgaristan'ın Kircaali kentinde Colaklar köyünde doğdu. Kırcaali'de ilkokul ve ortaokul eğitimi aldı. Daha sonra madenlerde kaynak operatörü olarak çalıştı. 1949'da ilk çocuğu Salih Canbaz doğdu. 1950 yılının Aralık ayında İstanbul'a taşındı ve Gaziosmanpaşa'ya yerleşti.

İstınye Tersanesi ve Haliç Tersanesi'nde kaynak operatörü olarak çalıştı. 1953 yılında ikinci çocuğu Nazmi Canbaz doğdu. 1955'te üçüncü oğlu Turan Canbaz doğdu. Sonraki yıllarda tüm çalışma zamanını tuğla üretmeye ve satmaya adadı. 1959'da son çocuğu Nilüfer Canbaz doğdu.

1980'lerin sonunda deniz taşımacılığına başladı ve bundan sonra bu işi üç oğluna devretti. Emekli olduğu yıllarda kendi çiftliğinde çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı. Behçet Canbaz, çiftliğinde çalışırken 26 Ekim 1996'da vefat etti.